Microsoft-un bazar dəyəri ilk dəfə $2 trilyon dollar həddini keçdi
Bloomberg, 22 iyun tarixindəki hərracda səhmlərin hər birinin 265,8 dollara yüksəldiyini, bununla da şirkətin bir neçə saat ərzində 2 trilyon dollardan yuxarı kapitallaşma ilə dünyanın iki şirkətindən birinə çevrilməsini təmin etdiyini açıqladı. yüzdə bir hissə azalıb və 23 İyun tarixinə qədər Microsoftun kapitallaşması 1.99 trilyon dollardır. Dünyadakı kapitallaşması 2 trilyon dollardan yuxarı olan yeganə şirkət 2020-ci ilin avqust ayında Apple şirkətidir. 23 iyundan etibarən kapitallaşması 2,3 trilyon dollardır. 2019-cu ilin dekabrında Səudiyyə Ərəbistanından olan bir neft şirkəti olan Saudi Aramco qısa müddətdə barajı aşdı, ancaq mövqelərini düzəldə bilmədi.
Bloomberg, ilin əvvəlindən Microsoft səhmlərinin 19% bahalaşdığını, treyderlərin avtomobil öyrənmə və bulud hesablama texnologiyalarındakı irəliləyişlər arasında davamlı gəlir artımını gözlədiklərini söylədi. 24 iyun tarixində Microsoft yeni Windows versiyasını təqdim edəcək. Bir gün əvvəl sosial şəbəkələrdə ekran görüntülələrə görə sistem yeni innovativ, atdımlar atır.

Microsoft's market value crossed the $2 trillion threshold for the first time
Bloomberg announced that the shares rose to $265.8 per share at the auction on June 22, this allowed the company for several hours to become one of the two companies in the world with a capitalization above $2 trillion. By the close of trading, the share price fell by a fraction of a percent and, as of June 23, Microsoft's capitalization is $1.99 trillion. The only company in the world with a capitalization above $2 trillion was Apple in August 2020. As of June 23, its capitalization is $2.3 trillion. In December 2019, Saudi Aramco, an oil company from Saudi Arabia, briefly crossed the threshold, but was unable to fix its positions.
Since the beginning of the year, Microsoft shares have risen in price by 19%, traders expect continued income growth amid advances in automotive learning and cloud computing technologies, Bloomberg said. On June 24, Microsoft will unveil a new version of Windows. The day before, screenshots and a preliminary assembly of the new version of the operating system were published on social networks.